OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - POPRZEDNIE

XXVII Niedziela Zwykła Deszczno, 8 października 2017 r.

1. W dzisiejszą niedzielę XVII Dzień Papieski - wspieramy uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin. Zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia - żywy pomnik pontyfikatu św. Jana Pawła II. Bóg zapłać.

2. Trwa październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Codzienne nabożeństwa różańcowe w Deszcznie o godz. 17.30 a po nich Msza św. Różaniec dla dzieci w Deszcznie we wtorek i czwartek o 17.30.

3. HOSPICJUM. Jeszcze w dzisiejszą niedzielę będziemy mogli złożyć "dar serca dla Hospicjum gorzowskiego" nabywając cebulki żonkila - symbol nadziei. Bóg zapłać.

4. Przedłużamy jeszcze o tydzień zapisy młodzieży gimnazjalnej klas II Gim i VII SP do bierzmowania. Młodzież przychodzi z rodzicami w godzinach urzędowania biura.

5. Zapraszamy dziewczęta Szkoły Podstawowej i Gimnazjum do scholi parafialnej. Próby odbywają się w środę o 16.15 w sali parafialnej.

6. W piątek o 19.00 w sali na plebanii odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci naszej parafii.

7. W sobotę 14 października - Dzień Edukacji Narodowej.

8. Ministranci i kandydaci służby liturgicznej mają swoje spotkanie w sobotę o 10.00.

9. W sobotę spotkanie osób starszych do bierzmowania o 19.00 w Sali na plebanii.

10. Pielgrzymka fatimska. W przyszłą niedzielę 15 października udamy się z Glinika do Deszczna niosąc figurę Matki Bożej i modląc się na różańcu. To pamiątka ostatniego objawienia Maryi w Fatimie sprzed 100 laty 13 października i "cudu słońca". Rozpoczęcie pielgrzymki w Gliniku o godz. 16.00. Na zakończenie Msza św. w Deszcznie około godz. 17.00. Zabieramy ze sobą świece. Zapraszamy wszystkich wiernych na to plenerowe nabożeństwo różańcowe. Obowiązkowo uczestniczą w pielgrzymce dzieci komunijne z rodzicami, młodzież wszystkich grup do bierzmowania i ministranci. Autobus będzie dowoził wiernych. Odjazdy: Krasowiec 15.00, Płonica 15.10, Bolemin 15.15, Karnin 15.30, Deszczno 15.45. Powrót około godz. 18.00.

11. Tegoroczni kandydaci do bierzmowania (kl. I LO) wezmą udział w pielgrzymce fatimskiej 15 października w niedzielę. Po zakończeniu Eucharystii w Deszcznie próba liturgiczna. Uroczystość sakramentu bierzmowania odbędzie się w środę 18 października w kościele parafialnym. Szafarzem sakramentu będzie Ks. Biskup diecezjalny Tadeusz Lityński.

12. Kurs przedmałżeński w najbliższym czasie odbywać się będzie w parafii św. Maksymiliana Kolbe w Gorzowie w dniach 15 - 21 października o 18.00.

13. Kartki wypominkowe można będzie pobrać u ministrantów przed kościołem od następnej niedzieli.

14. Intencje mszalne.

15. KARNIN. W dzisiejszą niedzielę taca na remont kościoła.

16. DESZCZNO. Za tydzień taca na remont kościoła parafialnego.

17. DESZCZNO. Dziękujemy rodzinom które złożyły ofiarę na tegoroczne sprzątanie kościoła parafialnego. Rodziny, które jeszcze nie uregulowały swojego rocznego zobowiązania (50zł) prosimy aby uczyniły to jak najszybciej u Pań: Zofii Chojka lub Aliny Karaś. Nasze panie będą w każdą pierwszą niedzielę w przedsionku kościoła. Można też wpłacić każdego dnia w kiosku z gazetami.

............................................................
ks. Janusz Drgas, proboszcz