OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - POPRZEDNIE

I Niedziela Adwentu Deszczno, 3 grudnia 2017r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca - adoracyjna. Po Mszy św. w miejsce homilii adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Adwent - okres radosnego przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Poświęcimy po Mszy św. wieńce adwentowe, które umieścimy w naszych domach na znak modlitewnego oczekiwania oraz opłatki na stół wigilijny.

3. RORATY. Już od poniedziałku zapraszamy wszystkich wiernych do adwentowego oczekiwania wraz z Maryją na Zbawiciela. Msze święte o Najświętszej Maryi Pannie w adwencie w Deszcznie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkie dzieci a szczególnie przedszkolne i szkoły podstawowej (obowiązkowo dzieci komunijne) oraz ministrantów do udziału i współtworzenia rorat. Prosimy dzieci o przynoszenie lampionów. W Boleminie roraty w czwartek o 16.00.

4. OPŁATKI. Rozpoczynamy już rozprowadzać poświęcone opłatki na stół wigilijny. W Boleminie, Płonicy, Dziersławicach, Białobłociu, Krasowcu i Kiełpinie roznoszą kościelni. W pozostałych kościołach w przedsionku. Ofiary z opłatków przeznaczamy na dofinansowanie rekolekcji dla bierzmowanej młodzieży oraz ferii zimowych dzieci i młodzieży naszej parafii. Bóg zapłać.

5. W środę 6 grudnia - wspomnienie liturgiczne św. Mikołaja Biskupa.

6. Kandydaci do bierzmowania grupy młodszej (kl. VII SP i II Gim.) przyjdą na roraty do kościoła parafialnego w czwartek o 17.00. Potem podział na grupy domowe.

7. W piątek 8 grudnia - uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. W kościele parafialnym o 17.00 - poświęcenie medalików dzieciom komunijnym z grupy w Deszcznie. Dzieci komunijne z Bolemina przyjdą na poświęcenie w niedzielę 10 grudnia o godz. 10.15 do Krasowca na Mszę św. odpustową.

8. Nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w piątek o 18.00 w salce.

9. SYNOD DIECEZJALNY. W piątek o godz. 19.00 obradował będzie zespół synodalny naszej parafii. Zapraszamy wybranych uczestników na spotkanie.

10. Caritas. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2017. Dzisiaj Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny. Jak co roku dochód z tej akcji przeznaczony będzie na pomoc dzieciom. Cena świec: mała 6 zł, duża 13 zł, do nabycia w przedsionku kościoła.

11. "Bożonarodzeniowy Dar Serca" to akcja charytatywna w kościołach naszej parafii. Od dzisiejszej niedzieli stoi drzewko choinkowe w świątyni, na którym wiszą serduszka z imionami dzieci lub seniorów. Rodzina, która chce zrobić paczkę na święta dla ubogiego dziecka lub seniora zabiera serduszko z choinki i sporządza paczkę. Dar serca przynosimy pod choinkę do kościoła po rekolekcjach. Bóg zapłać.

12. Nauka dla rodziców dzieci komunijnych w kolejną niedzielę w Deszcznie o 12.30.

13. W następną niedzielę Dzień Modlitw za Kościół katolicki na Wschodzie oraz zbiórka do puszki na pomoc Kościołowi katolickiemu na Białorusi, Ukrainie i w Rosji.

14. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczniemy w niedzielę 17 grudnia.

15. Intencje mszalne:

16. BOLEMIN. Dzisiaj taca na remont świątyni.

17. KARNIN. W następną niedzielę zbiórka na remont kościoła.

18. KRASOWIEC. W następną niedzielę 10 grudnia o godz. 10.15 odpust w Krasowcu.

19. W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: +Anna Pietrzak z Krasowca (87lat). Wieczny odpoczynek.

............................................................
ks. Janusz Drgas, proboszcz