OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - POPRZEDNIE

I Niedziela Adwentu Deszczno, 2 grudnia 2018r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca. W dzisiejszą niedzielę gościmy czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia. Głoszą oni doskonałe nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny na podstawie Traktatu Św. Ludwika de Montfort. Mają upoważnienie naszego Biskupa Tadeusza. Dzielą się świadectwem swojego nawrócenia. Będzie można nabyć pięknie wydany "Traktat" wraz z książeczką o różańcu i płytą CD w cenie 10zł.

2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Adwent - okres radosnego przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Poświęcimy po Mszy św. opłatki na stół wigilijny.

3. RORATY. Msze święte o Najświętszej Maryi Pannie w adwencie w Deszcznie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkie dzieci a szczególnie przedszkolne i szkoły podstawowej (obowiązkowo dzieci komunijne) oraz ministrantów do udziału i współtworzenia rorat. Prosimy dzieci o przynoszenie lampionów. W Boleminie roraty w czwartek o 16.30.

4. OPŁATKI. Rozpoczynamy już rozprowadzać poświęcone opłatki na stół wigilijny. W Boleminie, Płonicy, Dziersławicach, Białobłociu, Krasowcu i Kiełpinie roznoszą kościelni. W pozostałych kościołach w przedsionku. Ofiary z opłatków przeznaczamy na dofinansowanie rekolekcji dla bierzmowanej młodzieży oraz ferii zimowych dzieci i młodzieży naszej parafii. Bóg zapłać.

5. W czwartek 6 grudnia - wspomnienie liturgiczne św. Mikołaja Biskupa. To także I czwartek miesiąca grudnia. Na Mszę wieczorną zapraszamy ministrantów. Po Mszy spotkanie formacyjne w salce.

6. Kandydaci do bierzmowania obu grup przyjdą na roraty do kościoła parafialnego we wtorek i czwartek o 17.00.

7. I Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed roratami w każdym naszym kościele. Porządek Mszy św.: Krasowiec i Glinik o 16.00, Bolemin i Deszczno o 17.00, Karnin o 18.00.

8. W sobotę 8 grudnia - uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. W kościele parafialnym o 17.00 - poświęcenie medalików dzieciom komunijnym z grupy w Deszcznie. Dzieci komunijne z Bolemina przyjdą na poświęcenie w niedzielę 9 grudnia o godz. 10.15 do Krasowca na Mszę św. odpustową.

9. CARITAS. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2018. Dzisiaj Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny. Jak co roku dochód z tej akcji przeznaczony będzie na pomoc dzieciom. Cena świec: mała 6 zł, duża 13 zł do nabycia w przedsionku kościoła.

10. "Bożonarodzeniowy Dar Serca" to akcja charytatywna w kościołach naszej parafii. Od dzisiejszej niedzieli stoi drzewko choinkowe w świątyni, na którym wiszą serduszka z imionami dzieci lub seniorów. Rodzina, która chce zrobić paczkę na święta dla ubogiego dziecka lub seniora zabiera serduszko z choinki i sporządza paczkę. Dar serca przynosimy pod choinkę do kościoła po rekolekcjach. Bóg zapłać.

11. Nauka dla rodziców dzieci komunijnych w kolejną niedzielę w Deszcznie o 12.30.

12. W następną niedzielę Dzień Modlitw za Kościół katolicki na Wschodzie oraz zbiórka do puszki na pomoc Kościołowi katolickiemu na Białorusi, Ukrainie i w Rosji.

13. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczniemy w niedzielę 16 grudnia.

14. Intencje mszalne:

15. BOLEMIN. Dzisiaj taca na remont świątyni.

16. KARNIN. W następną niedzielę zbiórka na remont kościoła.

17. KRASOWIEC. W następną niedzielę 9 grudnia o godz. 10.15 odpust w Krasowcu.

............................................................
ks. Janusz Drgas, proboszcz