OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - POPRZEDNIE

V Niedziela Zwykła Deszczno, 4 lutego 2018 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela lutego. W miejsce kazania po Mszy św. adorować będziemy Jezusa w Najśw. Sakramencie. Po adoracji zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. KOLĘDA. Zakończyliśmy w ubiegłym tygodniu wizytę duszpasterską - Kolędę. Dziękujemy wszystkim rodzinom naszej parafii, które życzliwie przyjęły nas - kapłanów i służbę liturgiczną w swoich domach. Dziękujemy za pomoc w dotarciu do trudnych miejsc. Bóg zapłać za złożone przy tej okazji ofiary.

3. FERIE SZKOLNE. Od najbliższego piątku 9 lutego rozpoczynają się w szkołach dwutygodniowe ferie zimowe. W związku z tym przez kolejne 3 niedziele obowiązywać będzie wakacyjny porządek Mszy świętych niedzielnych: Deszczno 8.00 i 12.30, Krasowiec 9.00, Bolemin 9.50, Glinik 10.40, Karnin 11.30.

4. Msza św. codzienna w Deszcznie o 17.00.

5. Biuro parafialne czynne we wtorek, czwartek i piątek od 17.30 - 18.00.

6. Nauka przed chrztem św. W piątek zapraszamy rodziców oraz chrzestnych dzieci zgłoszonych do sakramentu chrztu św. na naukę w salce parafialnej o godz. 18.00. UWAGA!!! Od bieżącego roku wprowadzamy w naszej parafii, według zarządzeń diecezjalnych, nowy sposób przygotowania do sakramentu chrztu świętego. Osoby, które przyjęły bierzmowanie a chciałyby w przyszłości być rodzicami lub chrzestnymi są zobowiązane do wzięcia udziału w 4 konferencjach przedchrzcielnych. Po ich wysłuchaniu otrzymają dyplom ukończenia nauk ważny na całe życie. Nauki będą prowadzone cyklicznie w 2 i 4 piątek miesiąca. Kurs zaliczamy w ciągu 2 miesięcy.

7. BIERZMOWANIE. Młodzież obu grup przygotowania do bierzmowania przyjdzie na Mszę św. i spotkanie do kościoła parafialnego w Deszcznie w piątek o 17.00.

8. SYNOD DIECEZJALNY. Spotkanie parafialnego zespołu synodalnego odbędzie się w piątek 9 lutego o 18.00 w kościele parafialnym.

9. W następną niedzielę - 11 lutego obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes - Światowy Dzień Chorego . Na Mszach św. we wszystkich kościołach i kaplicy po homilii udzielimy chorym Sakramentu Namaszczenia. Bardzo prosimy rodziny i sąsiadów o pomoc w przywiezieniu osób chorych do kościoła.

10. W następną niedzielę z racji Światowego Dnia Chorego wspierać będziemy ofiarą do puszki po Mszy św. nasze gorzowskie Hospicjum św. Kamila. W imieniu osób terminalnie chorych i ich rodzin dziękujemy za ofiarność. Bóg zapłać.

11. ZIMOWISKO. Dzieci i młodzież naszej parafii, zapraszamy na zimowisko w góry do Karpacza/Borowic w dniach 18 - 22.02.2018r (niedz.-czw.). Ostatnia okazja do zapisania się na nasz parafialny wypoczynek. Są jeszcze 4 wolne miejsca.

12. Intencje mszalne.

13. Dzisiaj zapraszamy do lektury czasopisma "Dobre Nowiny". Do pobrania u ministrantów przed kościołem. Egzemplarz gratisowy.

14. Bolemin. Dzisiaj taca na remont kościoła.

15. KARNIN. Za tydzień zbiórka na remont świątyni.

16. DESZCZNO. Już od ponad 2 lat mamy na stałe osobę sprzątającą i dekorującą kościół parafialny. Każda rodzina zamieszkała w Deszcznie lub Maszewie opłaca sprzątanie i dekorację raz do roku w kwocie 50zł. Wpłat można dokonywać przed Mszą św. u Pani Zofii Chojka i Aliny Karaś w przedsionku kościoła oraz u Pani Ireny Szalczyńskiej w Maszewie. Bóg zapłać za dotychczasowe wpłaty.

17. W ubiegłym tygodniu z grona naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: +Teresa Rożniata z Bolemina (l.71), +Czesław Wielądek z Krasowca (l.70). Wieczny odpoczynek.

............................................................
ks. Janusz Drgas, proboszcz