OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - POPRZEDNIE

XXVII Niedziela Zwykła Deszczno, 7 październik 2018 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca - w miejsce homilii po Mszy św. adoracja Jezusa Eucharystycznego oraz zmiana tajemnic różańcowych.

2. HOSPICJUM. Włączamy się w ogólnopolską kampanię pod nazwą "POLA NADZIEI" by złożyć "dar serca dla Hospicjum gorzowskiego" nabywając cebulki żonkila - symbol nadziei. Ofiara nie mniejsza niż 1,50 zł od cebulki. Bóg zapłać.

3. Trwa październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Codzienne nabożeństwa różańcowe w Deszcznie o godz. 17.30 a po nich Msza św. Różaniec dla dzieci w Deszcznie we wtorek i czwartek o 17.30 a w Boleminie w czwartek o 16.30. Różaniec dla młodzieży w piątki o 17.30. W każdą niedzielę odmówimy jeden dziesiątek różańca w intencji Ojczyzny.

4. Rozgłośnia radiowa "RADIO PLUS" w poniedziałek nada program o naszej parafii we wszystkich serwisach informacyjnych.

5. Przedłużamy jeszcze o tydzień zapisy młodzieży klas VII SP do bierzmowania. Młodzież przychodzi z rodzicami w godzinach urzędowania biura od 18.30 - 19.00.

6. Ministranci mają swoje spotkanie w czwartek o 17.30 w kościele parafialnym.

7. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci naszej parafii w piątek o 19.00 w sali na plebanii.

8. W następną niedzielę XVIII Dzień Papieski - wspieramy uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin. Zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia - żywy pomnik pontyfikatu św. Jana Pawła II.

9. W niedzielę 14 października - Dzień Edukacji Narodowej. Msza św. w intencji nauczycieli i wychowawców o 18.00 w kaplicy parafii katedralnej w Gorzowie.

10. Pielgrzymka fatimska. W przyszłą niedzielę 14 października udamy się z Glinika do Deszczna niosąc figurę Matki Bożej i modląc się na różańcu. Rozpoczęcie pielgrzymki w Gliniku o godz. 16.00. Na zakończenie Msza św. w Deszcznie około godz. 17.00. Zabieramy ze sobą świece. Zapraszamy wszystkich wiernych na to plenerowe nabożeństwo różańcowe. Obowiązkowo uczestniczą w pielgrzymce dzieci komunijne z rodzicami, młodzież wszystkich grup do bierzmowania i ministranci. Autobus będzie dowoził wiernych. Odjazdy: Krasowiec 15.00, Płonica 15.10, Bolemin 15.15, Karnin 15.30, Deszczno 15.45. Powrót około godz. 18.00.

11. Bierzmowanie. Dnia 23 października (wtorek) w kościele parafialnym o godz. 17.00 odbędzie się uroczystość sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Szafarzem tego sakramentu będzie Ks. Biskup senior Stefan Regmunt.

12. Kartki wypominkowe można będzie pobrać od następnej niedzieli.

13. Intencje mszalne.

14. ZAPOWIEDZI. Do stanu małżeńskiego przygotowują się:
1. Musiatowicz Tomasz z Dziersławic i Piórowska Paulina ze Świątek (III)

15. BOLEMIN. Dzisiaj zbiórka na remont kościoła.

16. KARNIN. Za tydzień zbiórka na remont kościoła.

17. DESZCZNO. Dziękujemy rodzinom które złożyły ofiarę na tegoroczne sprzątanie kościoła parafialnego. Rodziny, które jeszcze nie uregulowały swojego rocznego zobowiązania (50zł) prosimy aby uczyniły to jak najszybciej u Pań: Zofii Chojka lub Aliny Karaś. Nasze panie będą w każdą niedzielę w przedsionku kościoła.

18. W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: +Stanisława Mazur (l.77) z Gorzowa-Karnina. Wieczny odpoczynek.

............................................................
ks. Janusz Drgas, proboszcz