OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - POPRZEDNIE

XIV Niedziela Zwykła Deszczno, 9 lipca 2017 r..

1. W czasie wakacji w naszym kościele parafialnym kontynuujemy nabożeństwa po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00: w środy - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i w piątki - Koronka do Miłosierdzia Bożego.

2. W sobotę 1 lipca b. r. miał miejsce pożar katedry gorzowskiej p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. "Ta smutna data wpisuje się w historię miasta i diecezji na zawsze. Jako ludzie wiary nie zaczynamy od liczenia strat, ale tak jak św. Jan Paweł II zwracamy się w stronę Bożej Opatrzności, by podziękować za ocalenie najważniejszej świątyni w naszej diecezji. Niech Boża Opatrzność prowadzi nas drogami nadziei, byśmy odbudowując to, co materialne, potrafili umocnić to, co duchowe i uwielbiać naszego Pana i Stwórcę" - to słowa naszego Biskupa Tadeusza, który prosi wszystkich diecezjan o wsparcie odbudowy naszej katedry. Dzisiaj zbiórka do puszki na ten cel. Otrzymamy także ulotkę z numerami kont bankowych do wpłat indywidualnych. Bóg zapłać!

3. Biuro parafialne na czas wakacji czynne we wtorek i piątek 18.30 - 19.00.

4. Wakacyjny porządek odprawiania Mszy św. w niedzielę:
Deszczno - 7.30 i 12.30
Karnin - 8.30
Glinik - 9.30
Bolemin - 10.30
Krasowiec - 11.30

Msza codzienna w Deszcznie o 18.00. W pierwsze soboty także w Karninie o 17.00.

5. W piątek o 19.00 w sali na plebanii odbędzie się nauka przed chrztem św. dzieci dla rodziców i chrzestnych.

6. Apostolat Maryjny naszej parafii serdecznie zaprasza na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę do Częstochowy w dniach 28 - 29 lipca (piątek, sobota). Ulotki i zapisy w zakrystii.

7. Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę samolotową do Matki Bożej ostrobramskiej w Wilnie w dniach 10 - 14 października. Ulotki i zapisy w zakrystii.

8. Intencje mszalne.

9. ZAPOWIEDZI. Do stanu małżeńskiego przygotowują się:
1. Nowicki Kamil z Kołczyna i Tyrakowska Magdalena z Bolemina (I)

10. KARNIN. Dzisiaj zbiórka na remont kościoła.

11. DESZCZNO. W następną niedzielę zbiórka na remont świątyni.

12. Za wszystkie składane ofiary na cele kościelne składamy serdeczne - Bóg zapłać.

13. W ubiegłym tygodniu z grona naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: +Ryszard Łata z Maszewa. Wieczny odpoczynek.

............................................................
ks. Janusz Drgas, proboszcz