OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - POPRZEDNIE

XIX Niedziela Zwykła Deszczno, 13 sierpnia 2017 r.

1. W dzisiejszą niedzielę 13 sierpnia modlimy się za nasze Katolickie Uczelnie. Taca przeznaczona będzie na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz na Instytut Filozoficzno-Teologiczny naszej diecezji.

2. Trwa miesiąc sierpień, który dla katolików jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Zapraszamy wszystkich naszych parafian do gorącej modlitwy o trzeźwość naszego Narodu.

3. Zapraszamy na spotkanie osób zapisanych na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę do Częstochowy dzisiaj o 14.00 w sali na plebanii.

4. We wtorek 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny - głównej patronki naszej diecezji. W tym dniu Msze św. zostaną odprawione jak w niedzielę wakacyjną (bez porannej Mszy w Deszcznie) w następujących godzinach: Karnin - 8.30, Glinik - 9.30, Bolemin - 10.30, Krasowiec - 11.30, Deszczno - 12.30. Po Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów.

5. W środę 16 sierpnia przypada dzień imienin Biskupa Seniora Stefana Regmunta. Niech Bóg darzy Go błogosławieństwem i potrzebnym zdrowiem, a Maryja otacza opieką. Pamiętajmy w modlitwie o naszym byłym Arcypasterzu.

6. Biuro parafialne czynne we wtorek i piątek 18.30 - 19.00.

7. Rozprowadzamy cegiełki na odbudowę naszej katedry w kruchcie kościoła. Bóg zapłać.

8. CARITAS. "Z uśmiechem do szkoły" to coroczna akcja Caritas w celu przygotowania wyprawek szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci. W najbliższą niedzielę będziemy mogli wesprzeć ofiarą do puszki dzieci naszej parafii.

9. ZAPOWIEDZI. Do stanu małżeńskiego przygotowują się:
1. Figura Mateusz z Krasowca i Gręda Katarzyna z Dzierżowa (III)
2. Rożniata Jarosław z Glinika i Kukla Daria z Glinnej (III)
3. Gontarczyk Łukasz z Deszczna i Konon Agata ze Śremu (III)

10. Intencje mszalne.

11. KARNIN - dzisiaj zbiórka na remont świątyni.

12. DESZCZNO - za tydzień taca na remont kościoła.

13. Za wszystkie składane ofiary na cele kościelne składamy serdeczne - Bóg zapłać.

............................................................
ks. Janusz Drgas, proboszcz