OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - POPRZEDNIE

X Niedziela Zwykła - Najświętszej Trójcy Deszczno, 11 czerwca 2017 r.

1. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy ogólnopolskie Święto Dziękczynienia. Zebraliśmy do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie kwotę 278zł. Bóg zapłać.

2. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszki na Dom Pomocy Społecznej w Rokitnie jako podziękowanie za długoletnia pomoc pielgrzymom. Za tydzień zbiórka do puszek na KUL i Diecezjalny Instytut Filozoficzno-Teologiczny.

3. Trwa miesiąc czerwiec - odmawiajmy codziennie w naszych domach modlitwę litanijną do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w kościele parafialnym codziennie o 17.45 potrwają do niedzieli 23 czerwca.

4. Rozpoczynamy zapisy dzieci obecnych klas II SP do sakramentu I Komunii Św. na przyszły rok. Rodzice zapisują dzieci w biurze parafialnym codziennie od 18.30.

5. Kandydaci obu grup przygotowania do bierzmowania przyjdą na swoje spotkanie formacyjne we wtorek o 17.45 do kościoła parafialnego. Po spotkaniu zapisy na wyjazd rowerowy do Rokitna na sobotnią uroczystość diecezjalną. Wyjazd o 10.00 powrót o 20.00.

6. BOŻE CIAŁO. W czwartek 15 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte i procesje z Najświętszym Sakramentem w naszych kościołach będą według następującego porządku: 8.30 - Glinik i Krasowiec, 10.30 -Karnin i Bolemin, 12.30 - Deszczno. Dzieci komunijne obowiązkowo biorą udział w szatach komunijnych. Dziewczynki zapraszamy wraz z rodzicami do sypania kwiatków. Próba sypania kwiatków w czasie lekcji w szkole u pani katechetki. Prosimy też o przygotowanie do procesji sztandarów, figurek, feretronów. Wszystkich parafian prosimy o przystrojenie okien domów i mieszkań symbolami eucharystycznymi i flagami.

W Deszcznie do budowy i strojenia ołtarzy zapraszamy:
1) przy domu pani Pluta - mieszkańcy ul. Sadowej, Topolowej, Bławatkowej i Łubinowej.
2) za pocztą przy przystanku - rodzice dzieci komunijnych
3) na rondzie za kościołem - Apostolat Maryjny i Żywy Różaniec
4) przed budynkiem Gminy - pracownicy Urzędu Gminy

7. W niedzielę przypada 28 rocznica koronacji Matki Bożej Rokitniańskiej oraz odpust ku czci Pani Cierpliwie Słuchającej z Rokitna. Autokar wyrusza o 8.00 z parkingu w Deszcznie. Chętnych zapisujemy jeszcze do środy.

8. Za tydzień w naszej parafii uroczystość patronalna kaplicy Matki Bożej Rokitniańskiej w Boleminie. Uroczysta Msza święta przed kaplicą o godz. 11.30. Mszy św. w kościele bolemińskim w następną niedzielę nie będzie. Intencja zostanie odprawiona na odpuście. Mieszkańców Płonicy, Bolemina, Orzelca, Kiełpina i Dziersławic zapraszamy do kaplicy.

9. ZAPOWIEDZI. Do stanu małżeńskiego przygotowują się:
1. Kwiatkowski Mariusz z Deszczna i Pielecha Ewa z Łupowa (III)
2. Starosta Bartłomiej z Sulęcina i Możdżeń Marlena z Os. Poznańskiego (II)

10. Intencje mszalne.

11. KARNIN i BOLEMIN. Dzisiaj zbiórka na remont kościoła. Bóg zapłać.

12. DESZCZNO. Za tydzień zbiórka na remont świątyni.

............................................................
ks. Janusz Drgas, proboszcz