OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - POPRZEDNIE

X Niedziela Zwykła Deszczno, 10 czerwca 2018 r.

1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego: w Deszcznie codziennie o 17.45, na filiach w dniach odprawiania. Potrwają do 17.06.

2. Trwają zapisy dzieci klas II SP do sakramentu I Komunii Św. na przyszły rok. W dzisiejszą niedzielę odbędzie się pierwsze spotkanie z rodzicami zapisanych dzieci komunijnych o 12.30 w Deszcznie.

3. Parafialny Dzień Dziecka. Kręgi Domowego Kościoła wraz z duszpasterzami zapraszają dzieci całej naszej parafii wraz z rodzicami na Parafialny Dzień Dziecka na podwórku plebanijnym, który odbędzie się w dzisiejszą niedzielę 10 czerwca od 16.00 do 19.00. W programie konkursy z nagrodami i inne atrakcje dla dzieci.

4. W poniedziałek pielgrzymka do Rokitna zakrystianów i organistów. Z naszej parafii weźmie w niej udział większość (8 osób) posługujących przy naszych kościołach.

5. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu: we wtorek, czwartek i piątek od 18.30-19.00.

6. W piątek o 9.00 z placu przed kościołem w Deszcznie wyruszy 22 osobowa parafialna pielgrzymka autokarowa do Lichenia i Kalisza pod przewodnictwem Księdza Andrzeja. Polecajmy w modlitwie Bogu naszych pielgrzymów.

7. Młodzież naszej parafii zapraszamy na Diecezjalny Dzień Młodzieży w Rokitnie, który odbędzie się w sobotę16 czerwca. Wyjazd autokarem. Koszt 10zł. Kandydaci do bierzmowania młodzież obu grup biorą udział obowiązkowo! i zapisują się dzisiaj na listę. Będzie to dla nich spotkanie formacyjne z Ks. Biskupem. Wyjazd o 12.00.

8. Za tydzień zbiórka do puszek na KUL i Diecezjalny Instytut Filozoficzno-Teologiczny.

9. W następną niedzielę 17 czerwca główne uroczystości diecezjalne w Rokitnie z okazji odpustu NMP Rokitniańskiej i 350 rocznicy obecności cudownego wizerunku Pani Cierpliwie Słuchającej. Zapraszamy do indywidualnego pielgrzymowania.

10. Za tydzień w naszej parafii uroczystość patronalna kaplicy Matki Bożej Rokitniańskiej w Boleminie. Uroczysta Msza święta przed kaplicą o godz. 14.00. Przewodniczyć jej będzie Ks. prob. Józef Rusin z Goraja. Mszy św. w kościele bolemińskim w następną niedzielę nie będzie. Intencja zostanie odprawiona na odpuście. Mieszkańców Płonicy, Bolemina, Orzelca, Kiełpina i Dziersławic zapraszamy do kaplicy.

11. Chętne osoby do pielgrzymowania pieszo zapraszamy na wakacyjną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę z Gorzowa w dniach 31lipca - 12 sierpnia. Informacje i zapisy w parafii u Ks. Andrzeja (tel. 601453335)

12. W sobotę i niedzielę 16 i 17 czerwca odbędzie się w Gorzowie Wlkp. dwudniowa ewangelizacja pod nazwą Strefa Mocy prowadzona przez świeckiego ewangelizatora Witka Wilka i jego ekipę. Chętnych zapraszamy na plac przy pomniku św. Jana Pawła II - parafii Pierwszych Męczenników Polski codziennie od 18.00 do 22.00.

13. ZAPOWIEDZI. Do stanu małżeńskiego przygotowują się:
1. Nowicki Piotr z Deszczna i Solarczyk Małgorzata z Deszczna (I)
2. Adamik Arnold z Deszczna i Fiszer Monika z Deszczna (I)

14. Intencje mszalne.

15. KARNIN. Dzisiaj zbiórka na remont kościoła.

16. DESZCZNO. Za tydzień taca na prace remontowe przy kościele.

............................................................
ks. Janusz Drgas, proboszcz