XI Niedziela Zwykła Deszczno, 17 czerwca 2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę 17 czerwca główne uroczystości diecezjalne w Rokitnie z okazji odpustu NMP Rokitniańskiej i 350 rocznicy obecności cudownego wizerunku Pani Cierpliwie Słuchającej. Zapraszamy do indywidualnego pielgrzymowania.

2. BOLEMIN. Dzisiaj w naszej parafii uroczystość patronalna kaplicy Matki Bożej Rokitniańskiej w Boleminie. Uroczysta Msza święta przed kaplicą o godz. 14.00. Przewodniczyć jej będzie Ks. prob. Józef Rusin z Goraja. Mszy św. w kościele bolemińskim nie będzie. Intencja zostanie odprawiona na odpuście. Mieszkańców Płonicy, Bolemina, Orzelca, Kiełpina i Dziersławic zapraszamy do kaplicy.

3. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu: we wtorek, czwartek i piątek od 18.30-19.00.

4. Zakończenie Roku Szkolnego. W piątek 22 czerwca rozpoczyna się czas wakacji letnich dzieci i młodzieży oraz czas urlopowy dorosłych. Msza święta na zakończenie roku szkolnego odprawiona zostanie w Deszcznie o godz. 8.30; w Boleminie o 10.00. Zapraszamy na tę Mszę św. uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjum oraz nauczycieli, katechetów, wychowawców i rodziców. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży przed wakacjami codziennie o 17.30 w kościele w Deszcznie.

5. W piątek o 19.00 w salce parafialnej kolejna nauka przed chrztem św. dzieci dla rodziców i chrzestnych.

6. UWAGA! Od następnej niedzieli 24 czerwca wprowadzamy wakacyjny porządek odprawiania Mszy świętych: Deszczno - 7.30 i 12.30
Glinik - 8.30
Bolemin - 9.30
Krasowiec - 10.30
Karnin - 11.30

Msza codzienna w Deszcznie o 18.00. W pierwsze soboty także w Karninie o 17.00.

7. Chętne osoby do pielgrzymowania pieszo zapraszamy na wakacyjną pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę z Gorzowa w dniach 31lipca - 12 sierpnia. Informacje i zapisy w parafii u Ks. Andrzeja (tel. 601453335)

8. W dzisiejszą niedzielę 17 czerwca odbędzie się w Gorzowie Wlkp. ewangelizacja pod nazwą Strefa Mocy prowadzona przez świeckiego ewangelizatora Witka Wilka i jego ekipę. Chętnych zapraszamy na plac przy pomniku św. Jana Pawła II - parafii Pierwszych Męczenników Polski od 18.00 do 22.00.

9. Dzisiaj zbiórka do puszek na KUL i Diecezjalny Instytut Filozoficzno-Teologiczny.

10. ZAPOWIEDZI. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: 1. Nowicki Piotr z Deszczna i Solarczyk Małgorzata z Deszczna (II) 2. Adamik Arnold z Deszczna i Fiszer Monika z Deszczna (II) 3. Koper Krzysztof z Deszczna i Maros Katarzyna z Goleniowa (I) 4. Grzywacz Jarosław z Karnina i Fedorowicz Roksana z Międzyrzecza (I)

11. Intencje mszalne.

12. DESZCZNO. Dzisiaj zbiórka na remont kościoła.

13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: +Wiesław Waluk z Gorzowa- Karnina (l.60). Wieczny odpoczynek.

............................................................
ks. Janusz Drgas, proboszcz