II Niedziela Adwentu Deszczno, 10 grudnia 2017r.

1. Dzisiaj dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. Po Mszy św. składamy ofiary do puszek na pomoc naszym rodakom. Bóg zapłać. Dzieci spotka dzisiaj Święty z prezentami.

2. Nauka dla rodziców dzieci komunijnych w dzisiejszą niedzielę w Deszcznie o 12.30.

3. RORATY. Zapraszamy wszystkich wiernych do adwentowego oczekiwania wraz z Maryją na Zbawiciela. Msze święte roratnie o Najświętszej Maryi Pannie w kościele parafialnym w Deszcznie (Pn. - Pt.) o godz. 17.00. W Boleminie w czwartek o 16.00. Zapraszamy wszystkie dzieci a szczególnie przedszkolne i szkoły podstawowej (obowiązkowo dzieci komunijne).

4. Kandydaci do bierzmowania grupy starszej (kl. III Gim.) przyjdą na roraty do kościoła parafialnego w piątek o 17.00. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.

5. REKOLEKCJE ADWENTOWE. W następna niedzielę 17 grudnia rozpoczynamy 3-dniowe rekolekcje parafialne. Poprowadzi je Ks. Sebastian Muńko z Gorzowa. Nauki będą od niedzieli do wtorku. Spowiedź adwentowa we wtorek 19 XII.

6. Porządek Mszy św. w następną niedzielę 17 XII:

Deszczno 8.00 i 12.30,
Bolemin-kaplica 9.00,
Krasowiec 9.30,
Bolemin-kościół 10.15,
Glinik 11.00,
Karnin 11.45.

7. CARITAS. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2017. Rozprowadzamy świece na stół wigilijny. Jak co roku dochód z tej akcji przeznaczony będzie na pomoc dzieciom. Cena świec: mała 6 zł, duża 13 zł, do nabycia w przedsionku kościoła. W przyszłą niedzielę zespół "Caritas" naszej parafii zbierać będzie ofiary do puszek na pomoc dla naszych parafian znajdujących się w ciężkiej sytuacji materialnej.

8. "Bożonarodzeniowy Dar Serca" to akcja charytatywna w kościołach naszej parafii: Deszczno, Karnin, Glinik. W tych świątyniach stoi drzewko choinkowe, na którym wiszą serduszka z imionami dzieci lub seniorów. Rodzina, która chce zrobić paczkę na święta dla ubogiego dziecka lub seniora zabiera serduszko z choinki i sporządza paczkę. Dar serca przynosimy pod choinkę do kościoła po rekolekcjach. Bóg zapłać.

9. OPŁATKI. Rozprowadzamy poświecone opłatki na stół wigilijny. Ofiary przeznaczone na dofinansowanie rekolekcji dla bierzmowanej młodzieży oraz ferii zimowych dzieci i młodzieży naszej parafii. Bóg zapłać.

10. ZIMOWISKO. Dzieci i młodzież naszej parafii, zapraszamy na zimowisko w czasie ferii szkolnych w góry do Karpacza w dniach 11 - 15.02.2018r.(niedz-czw). Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Ulotki w zakrystii.

11. Intencje mszalne:

12. KRASOWIEC. W dzisiejszą niedzielę 10 grudnia o godz. 10.15 odpust w Krasowcu.

13. KARNIN. Dzisiaj zbiórka na remont kościoła.

14. DESZCZNO. Za tydzień taca na remont świątyni parafialnej.

............................................................
ks. Janusz Drgas, proboszcz