VI Niedziela Wielkanocna Deszczno, 21 maja 2017 r.

1. Trwa piękny miesiąc maj. Nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny w Deszcznie codziennie o 17.30. Dzieci komunijne biorą udział we wtorek i czwartek. W kościołach filialnych Msze św. z majówką wg porządku tygodniowego.

2. W poniedziałek, wtorek i środę dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli, czyli tzw. Dni Krzyżowe.

3. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W przyszłe niedzielę 28 maja oraz 4 czerwca w naszej parafii do Stołu Eucharystycznego po raz pierwszy przystąpi w kościele parafialnym w Deszcznie 64 dzieci klas III SP (pierwsza i druga grupa). Msza święta komunijna w Deszcznie o 9.30. Nabożeństwo majowe dla dzieci o godz. 15.00. Z tej racji przez dwie niedziele w kościele parafialnym Mszy św. porannej o 8.00 nie będzie. Zmiana godzin Mszy św. także w kościołach Glinik i Karnin na godz. 8.00. Msze św. w pozostałych kościołach i kaplicach bez zmian Dzieci komunijne (pierwsza grupa) będą miały próby w kościele parafialnym codziennie od poniedziałku do piątku o 16.30.

4. Spowiedź święta dzieci pierwszokomunijnych pierwszej grupy i ich rodzin: w kościele parafialnym w czwartek od 16.30.

5. W piątek rozpoczynamy modlitwę (nowennę) do Ducha Świętego.

6. W następną niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesiona z czwartku postanowieniem Kongregacji Watykańskiej.

7. Intencje mszalne.

8. ZAPOWIEDZI. Do stanu małżeńskiego przygotowują się:
1. Kwiatkowski Dawid z Płonicy i Janikowska Sandra z Bolemina (I)
2. Dąbrowski Krzysztof z Gorzowa i Wodkowska Aleksandra z Karnina (I)

9. DESZCZNO. Dzisiaj taca na remont kościoła.

10. W ubiegłym tygodniu z grona naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: +Łukasz Szoppe z Gorzowa. Wieczny odpoczynek.

............................................................
ks. Janusz Drgas, proboszcz