XI Niedziela Zwykła Deszczno, 18 czerwca 2017 r.

1. Dzisiaj niedziela w oktawie Bożego Ciała. Dziękujemy naszym parafianom i parafiankom, którzy wzięli udział w przygotowaniu ołtarzy oraz aktywnie włączyli się w przebieg uroczystości Bożego Ciała we wszystkich naszych kościołach. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim za udział w procesjach eucharystycznych. Zakończenie oktawy w czwartek w Deszcznie o 17.45.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada 28 rocznica koronacji Matki Bożej Rokitniańskiej oraz odpust ku czci Pani Cierpliwie Słuchającej z Rokitna. Odbywa się także Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium w Rokitnie. Nasza parafia weźmie udział w spotkaniu z Matką Bożą w Rokitnie. Pielgrzymi wyjechali autokarem gminnym i samochodami na to diecezjalne świętowanie.

3. Dzisiaj w naszej parafii uroczystość patronalna kaplicy Matki Bożej Rokitniańskiej w Boleminie. Uroczysta Msza święta przed kaplicą o godz. 11.30. Mszy św. w kościele bolemińskim nie będzie. Mieszkańców Płonicy, Bolemina, Orzelca, Kiełpina i Dziersławic zapraszamy do kaplicy.

4. Trwają zapisy dzieci obecnych klas II SP do sakramentu I Komunii Św. na przyszły rok. Rodzice zapisują dzieci w biurze parafialnym codziennie od 18.30. Spotkanie z rodzicami zapisanych dzieci komunijnych we wtorek w Deszcznie o 19.00.

5. Trwa miesiąc czerwiec - odmawiajmy codziennie w naszych domach modlitwę litanijną do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w kościele parafialnym codziennie o 17.45 potrwają do najbliższego piątku.

6. Zakończenie Roku Szkolnego. W piątek 23 czerwca rozpoczyna się czas wakacji letnich dzieci i młodzieży oraz czas urlopowy dorosłych. Msza święta na zakończenie roku szkolnego odprawiona zostanie w Deszcznie o godz. 8.30; w Boleminie o 10.30. Zapraszamy na tę Mszę św. uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjum oraz nauczycieli, katechetów, wychowawców i rodziców. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży przed wakacjami codziennie o 17.30 w kościele w Deszcznie.

7. W piątek 23.06 obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa a w sobotę 24.06 Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

8. UWAGA! Od następnej niedzieli 25 czerwca wprowadzamy wakacyjny porządek odprawiania Mszy świętych:

Deszczno - 7.30 i 12.30
Karnin - 8.30
Glinik - 9.30
Bolemin - 10.30
Krasowiec - 11.30
Msza codzienna w Deszcznie o 18.00. W pierwsze soboty także w Karninie o 17.00.

9. Dzisiaj zbiórka do puszki na KUL i Diecezjalny Instytut Filozoficzno-Teologiczny.

10. ZAPOWIEDZI. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: 1. Starosta Bartłomiej z Sulęcina i Możdżeń Marlena z Os. Poznańskiego (III)

11. Intencje mszalne.

12. Bolemin. Uroczystość odpustowa ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła odprawiona zostanie w niedzielę 2 lipca.

13. DESZCZNO. Dzisiaj zbiórka na remont świątyni. Bóg zapłać

14. Dzisiaj zapraszamy do lektury czasopisma "Dobre Nowiny". Do pobrania u ministrantów przed kościołem. Egzemplarz gratisowy.

............................................................
ks. Janusz Drgas, proboszcz